21 C
istanbul
Cuma, Eylül 22, 2017

Call for Papers

Başvuru: Bildiri önerileri (en fazla 300’er kelimeden oluşan bildiri özeti ve biyografiden oluşmak üzere) konferans web sayfası yoluyla yapılacaktır.
Son Başvuru Tarihi:
 15 Temmuz 2017
Kayıt Tarihi: 15 Haziran – 15 Eylül 2017
Kongre tarihi: 3 – 5 Kasım 2017

Konferans hakkında sorularınız için bizimle 1917@sehir.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Öne çıkan etkinliker ve projeler

fatih-aysan-projesi

GELECEK ETKİNLİK : Marmara Üniversitesi işbirliği ile konferans

Institute of European Union of Marmara University and Center for Modern Turkish Studies, Istanbul Şehir University invite you to discuss the latest developments in Eastern Mediterranean energy politics with Dr. Sujata Ashwarya, on 12 June 2017 Monday, 15.00 at Marmara University Göztepe Campus Institutes Buildings.

Eleştiriler & İncelemeler

CEMTS - Kısaca

Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi; beşeri ve sosyal bilimler kapsamında, Türkiye’nin son iki yüzyılına odaklanarak ülkemizin meselelerini ele alan üstün nitelikli akademik araştırmalarıyla bilgi üretimine destek olmaktadır.

Merkez, bağımsız araştırmadan kaynaklanan güvenilir bilgiye ev sahipliği yaparak dünyadaki araştırmacı toplulukların dikkatini Türkiye Çalışmaları alanına çekmeye çalışmaktadır. Temel hedefi farklı disiplinlerden Türkiye üzerine uzmanlaşan araştırmacı ve bilim insanlarından uluslararası bir ağ oluşturarak cazibe merkezi haline gelmektir. Kurulduğu 2010 yılından bugüne 8 farklı ülkeden 15 misafir araştırmacı çeşitli zamanlarda merkezimizde araştırmalarına devam etmiştir. Merkezimizde TÜBİTAK uluslararası araştırmacı bursiyeri 2 araştırmacı halen çalışmalarına devam etmektedir. Merkez, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2010’dan itibaren Modern Türkiye Çalışmaları Yüksek Lisans Programını yürüterek ulusal ve uluslararası seminer ve konferanslar düzenlemektedir. Yüksek lisans programımız Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Tarih, Hukuk, Edebiyat, İletişim, İslami İlimler alanlarından 20’den fazla tam zamanlı öğretim üye ve elemanının yanı sıra diğer bölümler ve kurumlardan gelen öğretim üyesi ve uzman tarafından da desteklenmektedir. Eğitim dili İngilizcedir. Hâlihazırda 30 yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Buna ek olarak, Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi, çeşitli uluslararası örgüt ve düşünce kuruluşları çalışanlarına ve politika yapıcılara Türkiye hakkında analitik ve derinlikli bilgi sağlayacak kısa dönemli özel programlar ve yaz okulları düzenlemektedir.